آرزو سلطانی _ از شلوغی سالن فرمانداری در حال بالا آمدن پله‌ها هستم از لابه‌لای صندلی‌هایی که تمام محوطه را پرکرده است خودم را به سالن اجتماعات می‌رسانم. جمعیت آن‌قدر زیاد است که پیدا کردن جای خالی برای نشستن به گمانم مشکل می‌آید که یکی از دوستان جایی برایم رزرو کرده است.
جمعیت همچنان در حال آمدن هستند. فرماندار، امام‌جمعه، نماینده، دادستان و معاون سیاسی استاندار در جایگاه قرار می‌گیرند و پس از قرائت قرآن و سرود ملی جلسه آغاز می‌شود.
همکاران و مشاوران فرماندار که برخی از آن‌ها چشمانی اشک‌آلود دارند و برخی هم چهره‌های عبوس توجه ام را به خود جلب می‌کنند؛ و واقعاً برخی آز آن‌ها شاید فکر چنین روزی را نمی‌کردند.
در ابتدا امام‌جمعه صحبت می‌کند و سپس نماینده که هر دو از این جابه‌جایی گله‌مند هستند. نماینده کارآمدی، تحصیلات، تجربه‌ی اسکندری را دلیل انتخاب وی می‌داند و می‌گوید: استاندار دلش برای شهری که تحت تکفلش است بیشتر از کس دیگری می‌سوزد. لبخند علی یار اسکندری بعد از شنیدن گله‌های سخنرانان از آمدن او همچنان ادامه دارد و نشان از صبر و درایتش می‌دهد. او که در کنار ملانوری نشسته است و گه گاهی حرف‌هایی به هم می‌زنند.
پس از پخش کلیپی از فعالیت‌های معاون استاندار و فرماندار ویژه در این سه سال و چند ماه حمید ملانوری بلند می‌شود پشت تریبون می‌رود، شلوغی و سر پا ایستادن برخی حضار را نشانه‌ی لطف مردم به خود می‌داند و می‌گوید: این محبت تا همیشه در دلم نقش خواهد بست. ملانوری سال 1393 را سال شرع فرمانداری خود می‌خواند و از طرح‌ها و فعالیت‌های انجام‌شده در این مدت می‌گوید و ادامه می‌دهد: من از اول خدمتم پای حرفم ایستادم و معتقد بوده و هستم که رفسنجان از ظرفیت بالایی برخوردار است و در این دوره در هیچ جا نمی‌توان با دورویی کار پیش برد و تعامل مشی اعتدالی است و من الزام داشتم این امر را با همکاری و تعامل همه برای ایجاد فضای کار و فعالیت و همچنین ایجاد آرامش در شهرستان باروحیه‌ی اعتدال‌گرایی و قانون همچنین سیاست‌های دولت تدبیر و امید که از اهداف من بود انجام دهم و برای این‌که این سیاست‌ها پیاده شوند دولت دستگاه‌های قضایی، مردم و همه مسئولین دست‌به‌دست هم دادیم تا فعالیت کنیم. ملانوری از ورود خیرین در عرصه امنیت، تشکیل و فعالیت 20 حزب سیاسی رسمی، طرح احیاگران آبادی، تحت پوشش بیمه رفتن 30 هزار نفر در طرح تحول سلامت، ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت و کارآفرینی و غیره را از فعالیت‌های پراهمیت خود می‌خواند و ادامه می‌دهد: همه‌ی فعالیت‌ها را مدیون همدلی می‌دانم زیرا جایی که اختلاف باشد شیطان و جایی که همدلی باشد نور خدا وجود دارد و من بارها نور خدا را دیدم. ملانوری می گوید: هیچ‌کس نمی‌گوید اصلاح‌طلب‌ها و اصول‌گراها اهداف خود را کنار بگذارند اما این اختلاف‌ها نباید باعث خودزنی شوند بلکه سیاست بستگی به عقلانیت دارد که اگر عقلانیت رشد پیدا کرد توسعه‌ی سیاسی و رشد اجتماعی خواهیم داشت که همه‌ی این‌ها در قالب بینش و هم‌افزایی شکل خواهد گرفت. او ادامه می‌دهد برای من در این دوره انجام کار اقتصادی بااهمیت‌تر از ساخت مسجد بود و جناح‌بازی معنا ندارد ما تابع قانون هستیم و توصیه می‌کنم که همه‌ی بزرگواران اول به فکر رفسنجان باشند و بعد به فکر منافع حزبی و گروهی هر کس دیگری را تخریب کند دارد خودزنی می‌کند. خدا می داند وقتی که حکم جدیدم آمد شانه هایم احساس سبکی می کنند.
در ادامه‌ی مراسم حکم ملانوری به‌عنوان مدیرکل معاون سیاسی استاندار واسکندی به‌عنوان سرپرست معاونت استاندار و فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان به آن‌ها تقدیم می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *