مسئول تربیت‌بدنی موسسه آموزش عالی علامه جعفری رفسنجان:

علی  زکیخانی _  ازآنجایی‌که ورزش علاوه بر تأمین نیازهای جسمانی برای روح و روان هم مفید هست، جوانان در هر شرایطی نیاز به ورزش دارند. در این میان علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه که بیشترین وقت خود را صرف مطالعه و تحصیل‌کرده و بیشتر از دیگران در معرض دچار شدن به افسردگی و کسالت روح و جسم قرار دارند به ورزش نیاز بیشتری پیدا می‌کنند و اگر در محیط دانشگاه شرایط مناسبی برای ورزش کردن باشد هم بانشاط‌تر هستند وهم ازنظر جسمانی دیرتر خسته می‌شوند. نقش مربیان و استادان تربیت‌بدنی در این خصوص بسیار تأثیرگذار است. یکی از این افراد علی زین‌الدینی مسئول تربیت‌بدنی و عضو هیئت‌علمی موسسه علامه جعفری رفسنجان می‌باشد. وی متولد 1363 و فارغ تحصیل دانشگاه باهنرترمان در مقطع کارشناسی ارشد رشته بهینه‌سازی بوده و در سال 1390 جذب دانشگاه علامه جعفری رفسنجان شد. در این شماره بیشتر با او آشنا خواهیم شد.

photo_۲۰۱۸-۰۴-۲۸_۱۱-۴۴-۱۶

شما در چه رشته‌های ورزشی مهارت دارید؟
فوتبال سالنی و چمن، تنیس روی میز، بدمینتون، تیراندازی، والیبال، سوارکاری.
رشته تحصیلی شما بهینه‌سازی است چرا تربیت‌بدنی را قبول کردید؟
من از دوران کودکی همره با تحصیل ورزش می‌کردم و در مسابقات فوتبال لیگ رفسنجان هم‌بازی کردم همیشه دوست داشتم برای جوانان در ورزش خدمتی انجام دهم و زمانی هم که دانشجو بودم همیشه در دانشگاه فعالیت ورزشی داشتم که با پیشنهاد دانشگاه علامه به بنده استقبال کردم و خیلی خوشحالم که در خدمت جوانانم این دانشگاه هستم.
دانشگاه علامه جعفری از چه سالی در رفسنجان تأسیس شد؟
از سال 1385 و تا به امروز 2500 دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و در حال حاضر هم 1250 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.
شما چه مسابقات ورزشی را در این دانشگاه برگزار کرده‌اید؟
از سال 1390 که مسئولیت تربیت‌بدنی را قبول کردم هر ترم به‌صورت جشنواره‌ای هم برای دختران وهم برای پسران مسابقات فوتسال، والیبال، تیراندازی، دارت، تنیس، فوتبال دستی، پرتاب وزنه، هدف‌گیری تیرک با توپ، بدمینتون، شطرنج، دومیدانی، مچ اندازی، طناب‌کشی، تیرکمان که تیرکمان را با همکاری هیئت کرمان و سوارکاری انجام داده‌ایم که به‌صورت یادواره ورزشی برگزار می‌کنیم.
این یادواره‌ها را تحت چه عنوانی برگزار کرده‌اید؟
هر دوره از بازی‌ها را بنام یکی از شهدا به نام‌های شهید حسین ارسلان، سردار شهید محمدعلی صادقی، شهید سید جلال سجادی، شهید ابراهیم هادی، شهید مهدی زین‌الدینی و این دوره را که از 4 فروردین شروع کرده‌ایم به مناسبت سیمین سالگرد شهید مجتبی اسدی در رشته‌های فوتسال، تیراندازی، والیبال، بدمینتون، تنیس، فوتبال دستی، هدف‌گیری تیرک، دومیدانی، با شرکت خود دانشجویان این دانشگاه برگزار کرده‌ایم.
هدف شما از برگزاری این مسابقات و جشنواره در بین دانشجویان؟
شورونشاط بین دانشجویان، ایجاد فضای رقابت و هیجان، این مسابقات باعث می‌شود که بچه‌ها بیشتر باهم باشند دوستان زیادی پیدا می‌کنند و ترویج ورزش بین دانشجویان.
در سطح بین دانشگاهی چه مقام‌هایی دارید؟
بچه‌های این دانشگاه در سال 1393 به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تهران مقام سوم مسابقات تنیس را کسب کردند، در مسابقات فوتسال بین دانشجویان دانشگاه‌های رفسنجان به میزبانی دانشگاه ولی‌عصر در آخرین دوره قهرمان شدیم، در مسابقات پرس سینه بین دانشگاه‌های رفسنجان مقام اول را کسب کردیم، در مسابقات والیبال، تیراندازی، طناب‌کشی شرکت کرده‌ایم که مقام‌های قابل قبولی را کسب کرده‌ایم.
شما میزبان مسابقات مهمی هم بوده‌اید؟
بله در سال 1395 میزبان مسابقات پرش‌بااسب که دوازدهمین دوره مسابقات منطقه‌ای با شرکت اسب‌های رفسنجان و استان‌های هم‌جوار بودیم، سه دوره میزبان مسابقات منطقه هشت کشور در رشته پرس سینه که فروردین هرسال برگزارشده است بوده‌ایم و در بین دانشگاه‌های رفسنجان و انار میزبان مسابقات فوتسال، تنیس ف طناب‌کشی، پرس سینه بوده‌ایم.
این دانشگاه چه امکاناتی برای برگزاری مسابقات دارد؟
سالن باکیفیت و استانداردی داریم، رستوران، خوابگاه برای چندتیم هم فراهم کرده‌ایم سالنی برای مسابقات پرس سینه‌داریم، زمینی هم برای مسابقات سوارکاری.
برنامه‌ای آینده شما برای ورزش دانشگاه علامه جعفری؟
برگزاری مسابقات پرس سینه در سطح دانشگاه‌های کشور، برگزاری قوی‌ترین مردان بین دانشجویان دانشگاه‌های رفسنجان و انار، تأسیس یک زمین چمن مصنوعی باکیفیت برای مینی‌فوتبال.
دلیل موفقیت و پیشرفت ورزش در بین دانشجویان دانشگاه علامه جعفری را چه می‌بینید؟
اتحاد وهم بستگی که بین همه مسئولان دانشگاه وجود دارد، به من اعتماد شده است و قبولم دارند. ریاست دانشگاه آقای محمد اسدی و معاونت محترم مهندس میثم اسدی که درهمِ مسائل به من لطف دارند و انگیزه زیادی برای برگزاری مسابقات به من می‌دهند و همچنین حمایت می‌کنند، در این خصوص هیئت‌های ورزشی شهرستان ازجمله فوتبال، کمیته داوران این رشته که جا دارد از دبیر اجرایی این هیئت آقای زارع و مسئول کمیته داوران آقای جلالی تشکر کنم و مرتضی حیدری که بسیار همکاری داشته است هیئت پرورش اندام، سوارکاری و خود دانشجویان که حس همکاری زیادی رادارند باعث شده است روزبه‌روز بتوانیم نیازهای ورزشی دانشجویان را برآورده کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *