به مناسبت هفته نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی 15 مهرماه در جمع خبرنگاران اذعان داشت: ما برآنیم تا باهمت خبرنگاران زحمات پلیس را در هفته‌ی ناجا به سمع مردم برسانیم تا مردم از خدمات این مجموعه آگاهی پیدا کنند.
سرهنگ عباسی شعار سال را ” پلیس برای امنیت و امنیت برای همه”خواند و گفت: این شعار نه‌تنها برای امروز و امسال بلکه نقشه‌ی راهی برای مأموریت‌های یک‌ساله پلیس می‌باشد.
عباسی ادامه داد: در راستای پلیس محوری و کمک ظرفیت‌های مردمی، امنیت را در جامعه ساری و جاری خواهیم کرد.
وی افزود: پلیس رفسنجان در خیلی از مؤلفه‌ها و مصادیق امنیتی رتبه خوبی در استان دارد و موفقیت‌های چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.
سرهنگ عباسی خاطرنشان کرد: در وقوع سرقت‌ها نسبت به سال گذشته 10 در صد کاهش سرقت و توقیف 8 دستگاه موتورسیکلت و دو دستگاه خودروی قاچاق بوده‌ایم.
وی به کشف 281 کیلو و 186 گرم مواد مخدر که اکثر آن‌ها از خرده‌فروشان داخل شهر جمع‌آوری‌شده‌اند اشاره کرد و گفت: کشف سیگار نسبت به سال گذشته 111 در صد افزایش کشف داشته‌ایم.
فرمانده نیروی انتظامی انهدام 8 باند سرقت و یک باند جعل اسناد و دو باند مواد مخدر فرا استانی توسط نیروی انتظامی رفسنجان را یادآور شد و تصریح کرد:: 17 درصد در جرائم کلاه‌برداری کاهش و در کشف کلاه‌برداری 73 درصد افزایش داشته‌ایم، درزمینهٔ ی کشف جعل اسناد با افزایش 50 درصدی مواجه بوده‌ایم.
سرهنگ عباسی ادامه داد: افزایش 16 درصدی درزمینهٔ ی دستگیرشدگان داشته‌ایم که از 4 هزار و 507 نفر دستگیرشدگان 3 هزار و 172 نفر از اتباع بیگانه بوده‌اند که نسبت به سال گذشته افزایش 22 درصدی دستگیری را داشته‌ایم. درزمینهٔ ی قاچاق کالا 42 درصد افزایش داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: در خصوص تخلفات فضای مجازی 42 فقره وقوع جرم داشته‌ایم که 40 فقره کشف‌شده‌اند که بیشتر تخلفات بانکی، مزاحمت‌ها و غیره است.
فرمانده نیروی انتظامی انتظام بخشی در امور شهر و درگیر کردن دیگر واحدها مانند فرمانداری شهرداری، بهزیستی و غیره را از کارهای این مجموعه خواند و افزود: طرح‌های جمع‌آوری قلیان‌ها و برخورد با متکدیان ادامه دارد زیرا خواست و مطالبه‌ی مردم است و 35 مکان عرضه قلیان داشته‌ایم که در حال حاضر بیش از 350 مکان که به‌صورت مخفیانه مبادرت به عرضه‌ی قلیان می‌کردند جمع‌آوری‌شده است و پارک‌ها و فضاهای تفریحی ما از قلیان پاک‌شده‌اند.
وی به جمع‌آوری و سامان‌دهی ایستگاه‌های صلواتی مزاحم اشاره کرد و از افزایش رضایت‌مندی در این خصوص خبر داد.
وی روزشمار هفته‌ی ناجا را اعلام کرد و گفت: در این ایام خدمات مشاوره‌ای رایگان در کلانتری‌های 12 و 13 از ساعت 8 صبح تا 16 انجام می‌شود.
سرهنگ عباسی با اشاره به عاشورایی شدن هیئت‌ها و عزاداری‌ها اذعان کرد: ما با بر خی موارد مانند بلند کردن علم‌هایی مانند صلیب، قمه زدن مقابله می‌کنیم و مردم، هیئت‌ها هم باید در این زمینه ما را یاری کنند و به این سمت نروند زیرا اگر هیئتی عاشورایی نباشد به‌جای این‌که ارزش‌های عاشورایی را به ما بیاموزد قدم در راستای خرافات و مسیرهای انحرافی را ترویج می‌دهد و گاهی اوقات ناخواسته و از روی جهل دوشادوش دشمنان عاشورا ستم می‌کنیم.
وی در پاسخ به خبرنگاران «با تو چه به این‌که در شهرستان تعداد زیادی اسب و سرمایه‌گذار در این زمینه وجود دارد آیا تاکنون جرمی مربوط به این ورزش ، پرورش و سایر زمینه‌های مربوط وجود دارد وپاسخ داد»: رفسنجان بیش از 2 هزار اسب دارد و تاکنون آماری حتی در مورد سرقت و مزاحمت نداشته‌ایم و حتی در برخی از گزارش‌های ما تعداد زیادی از کسانی که موتور سنگین داشته‌اند موتورهای خود را فروخته و به سمت سرمایه‌گذاری و خرید اسب رفته‌اند.
به عقیده‌ی شما چرا این روزها تعداد زیادی از افراد جامعه به سمت نگهداری از برخی حیوانات مانند سگ می‌روند و آیا جریمه هم دارد: این نشان‌دهنده‌ی اشاعه‌ی فرهنگ غرب در کشور ماست و شبیخون فرهنگی هم همین است که مظاهر فرهنگ غرب وقتی در کشور نفوذ پیدا کرد حیوانی که در دین ما نجس است وارد سفره‌ی خانه‌ی ماست و این استحاله فرهنگی است و سگ‌های فانتزی که داخل خودروها گذاشته می‌شوند اگر مشاهده کنیم خودرو را متوقف و جریمه می‌کنیم .
آیا با گروه دوستداران حیوانات تاکنون در این زمینه تعامل داشته‌اید؟
اصلاً ما حیوانی را تلف نکرده و به آن ضربه نمی‌زنیم و ما فقط با افرادی که این حیوان را داخل خودرو می‌گذارند و رانندگی می‌کنند برخورد می‌کنیم و مگر تاکنون گفته‌شده نیروی انتظامی به سگ‌ها آسیب رسانده است.و اگر صدای هر حیوانی در خانه‌ای باعث آزار همسایه شود ما برخورد می‌کنیم نه‌تنها صدای حیوان بلکه هر آزاری که به دیگران برسد.
در رابطه با موتور سنگین جرائم به چه شکلی است؟
هم موتور متوقف می‌شود . هم صاحب موتور بر اساس قیمت و به جرم قاچاق جریمه می‌شوند.
عباسی در پاسخ به یکی از خبرنگاران درزمینهٔ ی سه‌شنبه‌های پاک و جمع‌آوری زنان دوچرخه‌سوار تأکید کرد که ما با دوچرخه‌سواری زنان هیچ مشکلی نداریم و باید جایی بروند که آسیب نبینند زیرا بسیار آسیب‌پذیرند و باید جایی بروند که آسیبی به آن‌ها نرسد و داخل پارک بانوان بروند وهمان گونه که ورزش‌های دیگر انجام می‌دهند دوچرخه‌سواری کنند، ما نگران آسیبی هستیم که به این قشر وارد شود.
عباسی در ادامه به خبرنگاران که چرا انار تبعه بیگانه کمتری نسبت به رفسنجان دارد گفت که انار اصلاً ازلحاظ وضعیت جمعیت باغداران قابل‌مقایسه با رفسنجان نیست و در آنجا هم به نسبت خود افغانی دارد اردوگاه افاغنه تحت اشراف کامل ماست و بااینکه بیشترین آمار افاغنه را داریم کاملاً کنترل‌شده است.
وی در مورد خودروهای افغانی کش اذعان کرد: در تمام کشورهای همسایه افغانستان تعداد زیادی افغانی آواره حضور دارند و در کشور ما هم فقط رفسنجان نیست اما چون‌که در مسیر می‌باشد و افغانی‌ها با گذر از این شهر به شهر موردنظر خود می‌رسند و آمارهای ما درزمینه ی مواد مخدر و این خودروها بسیار است و این‌یک معضل فرا استانی است و کشور با توجه به مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری از کارها را انجام نمی‌دهد و ما فقط آن‌ها کنترل و مدیریت می‌کنیم.
تاکنون شکایتی از اتباع بیگانه از همشهریان داشته‌اید؟
همان‌گونه که شکایت همشهریان از اتباع داشته‌ایم به همین منوال نیز شکایت اتباع از همشهریانمان راداریم و برای ما ایرانی و غیر ایرانی فرقی ندارد و تمام تلاشمان را طبق قانون برای رسیدن افراد به‌حق شا ن می‌کنیم و ما بارانیم که به همه می‌باریم و نوریم که به همه می‌تابیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *