رییس هیات مدیره انجمن داستان استان کرمان:

کارگاه آموزشی داستان نویسی استان با حضور جمعی از داستان نویسان استان به میزبانی مس منطقه کرمان در فرهنگسرای مس سرچشمه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان ،رییس هیات مدیره انجمن داستان استان کرمان با اشاره به برگزاری این کارگاه سه روزه گفت: 18 نفر از سراسر استان به اضافه داستان نویسان رفسنجان و سرچشمه که جمعا 30 نفر بودند در این کارگاه شرکت کردند.
مهدی محبی کرمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی داستان نویسی در فرهنگسرای مس سرچشمه، اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که در مجموع وظایف انجمن داستان است آموزش داستان نویسی به جوانان پرانگیزه و پراستعداد و با خلاقیت می باشد.
وی افزود: این ظرفیت باید بر اساس تکنیک داستان نویسی مورد آموزش قرار گیرد و بر این اساس هماهنگی هایی با روابط عمومی مس منطقه کرمان شد و مس منطقه کرمان که همیشه حامی فرهنگ و هنر استان هستند از این جریان استقبال و کارگاه سه روزه ای در سرچشمه داشتیم و داستان نویسان در آن شرکت کردند.
وی با بیان اینکه دوره بعد این کارگاه به میزبانی گل گهر برگزار می شود، ادامه داد: تلاش این بود که دوستان جوانتر را به کلاسها دعوت کنیم که آموزشهای کمتری دیده بودند.
رییس هیات مدیره انجمن داستان استان کرمان با بیان این مطلب که در استان ظرفیت قوی و ناشناخته داستان داریم، تصریح کرد: این ظرفیت و توان اگر به بالفغل تبدیل شود صدای داستان استان بلندتر از آن خواهد بود که اکنون است.
محبی کرمانی با قدردانی از مس منطقه کرمان بخاطر میزبانی از این کارگاه سه روزه، خاطرنشان کرد: صنعتی به اندازه مس که اینگونه احساس مسئولیت اجتماعی را داشته باشد ندیده بودم. مدیریت این شرکت مسئولانه به مسئولیت اجتماعی اعتقاد دارد و حضور آقای میرافضلی در روابط عمومی این مجموعه غنیمتی برای فرهنگ و هنر استان است.
داستان نویسان
از ظرفیت های مس سرچشمه استفاده کنند
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان در مراسم اختتامیه این کارگاه آموزشی با اشاره به ظرفیتهای موجود در مجتمع مس سرچشمه، گفت: داستان نویسان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و آنها را به مخاطبان خود معرفی کنند.
سید علی میرافضلی افزود: منطقه سرچشمه پیشینه چندین ساله دارد و مجتمع مس سرچشمه چهل سال است که راه اندازی شده اما منطقه سرچشمه تاریخ دیرینه ای دارد.
وی افزود: 15 هزار نفر در کارخانجات مس سرچشمه مشغول به کار هستند و این افراد نماینده فرهنگهای مختلف استان کرمان و خارج از استان هستند.
وی با اشاره به ظرفیتهای موجود در مجتمع مس سرچشمه، افزود: داستان نویسان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و آنها را به مخاطبان خود معرفی کنند.
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان بیان کرد: با تجربه 30 ساله ای که در این مجموعه دارم مجتمع مس سرچشمه جذابیتهای داستانی خود را دارد و می توان آن را به نگارش درآورد و ما آمادگی داریم این اتفاق بیفتد و امکانش را فراهم می کنیم. میرافضلی اضافه کرد: داستان نویسان زیادی از این مجموعه بازدید کردند و برای آنها جدابیت داشته است.
وی با ابراز خرسندی از نگارش روایتهای موجود در مس به متن ادبی، خاطرنشان کرد: شاید عظمت صنعتی و این مجموعه در کشور بی نظیر باشد چرا که محیط خاصی است.
مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان ابراز داشت: ادبیات کارگری ممکن است جذابیت های دهه 40 و 50 را نداشته باشد اما افراد نیز از نسل جدید هستند و شرایط فرهنگی زیستی خاصی دارند.
میرافضلی با بیان اینکه این موضوع جنبه تبلیغاتی ندارد، افزود: این موضوع به نفع داستان است و هم داستان متنفع می شود و هم مجموعه مس، لذا شاید دوستان نگاهی به مجموعه داشته باشند که ما غافل بودیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *